+48 692 455 178

LUBELSZCZYZNA + ROZTOCZE

LUBELSZCZYZNA + ROZTOCZE

Cena od ? zł /osoba

Termin: DLA GRUP ZRGANIZOWANYCH TERMIN DO UZGODNIENIA

Koszt: kalkulacja na zapytanie

Program wycieczki:

Dzień 1.
5.45 – zbiórka uczestników wycieczki na parkingu „środkowym” przy dworcu PKP w Koszalinie.
6.00 – wyjazd z Koszalina.
6.00 – 18.00 - Przejazd na trasie Koszalin – Lublin.
Zakwaterowanie w hotelu Campanile (hotel oddalony ok. 1,4 km od rynku starego miasta, 800 metrów od Placu Litewskiego) w Lublinie. Obiadokolacja. Po obiadokolacji wieczorny spacer.
Nocleg.

Dzień 2.
8.00 – Śniadanie.
8.45 – Wycieczka całodniowa z przewodnikiem.
Przejazd do Kozłówki – zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu Zamoyskich. Wzniesiony około 1742 roku dla rodziny Bielińskich według projektu Józefa Fontany. W roku 1799 stał się własnością rodziny Zamoyskich. Przebudowany przez Konstantego Zamoyskiego w latach 1897–1914. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa.
Lublin – miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce, stolica województwa lubelskiego i centralny ośrodek aglomeracji lubelskiej. Dziewiąte co do wielkości populacji miasto w Polsce, największe w kraju na wschód od Wisły. Na naszej trasie zwiedzania proponujemy m.in. zamek z kaplicą św. Trójcy (planowany jest remont na zamku, jeśli kaplica będzie dostępna wówczas grupa będzie mogła zwiedzić), brama krakowska – symbol miasta, czarna topola – miejsce spotkań, wieża Trynitarska, archikatedra.
Czas wolny .
Powrót do hotelu na obiadokolację.
Wieczorek taneczny – zabawa przy muzyce mechanicznej (DJ).
Nocleg.

Dzień 3.
7.30 – Śniadanie.
8.15 – Wycieczka całodniowa z przewodnikiem.
Przejazd do Zamościa. Spacer po Starym Mieście z przewodnikiem w stroju historycznym. W ramach spaceru proponujemy zwiedzanie Rynku Wielkiego z Ratuszem oraz najpiękniejszymi Kamieniczkami Ormiańskimi, Rynku Wodnego z fontanną i usytuowanym przy nim dawnym kościołem p.w. św. Anny, przejście pod „Dom Centralny” – miejsce w którym w okresie międzywojennym mieszkał Bolesław Leśmian. Następnie kościół św. Mikołaja – dawna cerkiew greckokatolicka i prawosławna. Przejście przez Starą i Nową Bramę Lwowską. Zapoznanie z fortyfikacjami Twierdzy Zamojskiej. Synagoga wraz z pozostałościami siedziby kahału i hederu. Rynek Solny, jako typowy plac handlowy renesansowego miasta idealnego z kamieniczkami, oficynami Ratusza, kościołem p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz gmachem dawnej Akademii Zamojskiej. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Stara Brama Lubelska, fragmenty Parku Miejskiego z jedynym ocalałym Kojcem broniącym fosę miejską. Gmach dawnego
Pałacu Zamoyskich z usytuowanym przed jego bryłą pomnikiem założyciela Zamościa Kanclerza i Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego. Następnie wejście do zamojskiej Katedry (wstęp bezpłatny) – dawniej Kolegiaty wybudowanej w stylu manierystycznym z fundacji założyciela miasta. W świątyni zobaczymy ołtarz główne z obrazem św. Tomasza Apostoła patrona miasta oraz Kaplicę Ordynacką. Po wyjściu z Katedry zabudowania dawnego Arsenału zamojskiego. Wyjdziemy po za mury miasta Bramą Szczebrzeską, by podziwiać bastionowy układ Twierdzy Zamojskiej. Następnie przejdziemy na Zamojską Rotundę (wstęp bezpłatny) – wybudowaną blisko 200 lat temu działobitnię, która podczas II wojny światowej stała się miejscem masowych straceń ludności Zamościa i Zamojszczyzny. Dzisiaj w tym miejscu mieści się Muzeum Martyrologii – Rotunda. W mury miasta wejdziemy dawną Furtą Wodną, by zwiedzanie zakończyć na Rynku Wielkim .
Powrót do hotelu na obiadokolację.
Nocleg.

Dzień 4.
7.30 – Śniadanie.
8.15 – Wycieczka całodniowa z przewodnikiem.
Szczebrzeszyn – to jedno z najstarszych miast na Roztoczu. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy: Dawną Synagogę, Cerkiew Zaśnięcia NMP, kościół parafialny p.w. św. Mikołaja,
Zwierzyniec – spacer po miejscowości, w trakcie którego zobaczymy takie obiekty jak: „Kościółek na Wodzie” p.w. św. Jana Nepomucena, „Pomnik Szarańczy” – kamień upamiętniający wielki nalot szarańczy w roku 1711, Stary Browar Zamoyskich – zabudowania browaru z 1806 roku założonego przez Zamoyskich (w barze przy browarze istnieje możliwość degustacji regionalnego piwa „Zwierzyniec”); Budynki Dawnego Zarządu Ordynacji Zamojskiej.
Krasnobród – to miejscowość mająca status uzdrowiska, a jednocześnie miejsce Kultu Maryjnego. Podczas zwiedzania wejdziemy do barokowego kościoła p.w. Nawiedzenia NMP, przejdziemy przez zabudowania podominikańskiego Zespołu Klasztornego, by zwiedzić Muzeum Wieńców Dożynkowych urządzone w dawnym spichlerzu z 1795 roku, Ptaszarnię oraz Muzeum Ziemi Krasnobrodzkiej. Następnie przejedziemy do Kapliczki w Miejscu Objawień Matki Bożej gdzie o ile (susza nie da się we znaki) będzie można zaczerpnąć wody z cudownego źródełka.
Oseredek – niewielka miejscowość na Roztoczu Tomaszowskim, w której zwiedzimy Muzeum Pożarnictwa.
Rezerwat nad Tanwią – spacer ścieżką przyrodniczą tzw. „szumów” czyli mini wodospadów na rzece Tanew. To cudowne miejsce zostało w roku 2016 ogłoszone jednym z 7 cudów Polski. Ścieżką, prowadzącą brzegami rzeki, dochodzimy do miejsca po dawnej stanicy harcerskiej, która funkcjonowała tutaj w okresie międzywojennym, a zniszczona została w pierwszych dniach II wojny światowej. W okresie zaborów przebiegała tędy granica pomiędzy zaborem Rosyjskim a Austriackim. Podczas spaceru, poza pięknymi widokami leśnego rezerwatu i przełomu rzeki, towarzyszy nam szum niewielkich wodospadów, stanowiących o wyjątkowości tego miejsca.
Czas wolny.
Powrót do hotelu na obiadokolację.
Nocleg.

Dzień 5.
7.30 – Śniadanie.
8.15 – Wycieczka całodniowa z przewodnikiem.
W programie między innymi:
Puławy – park, pałac Czartoryskich, świątynia Sybilli,
Kazimierz Dolny – na trasie zwiedzania zobaczymy m.in. rynek z kamieniczkami, zamek, baszta, Góra Trzech Krzyży, mały rynek i jatki, suszarnia i koguty w piekarni Sarzyńskiego, kamienica Celejowska.
Nałęczów – park zdrojowy, pałac Małachowskich.
Czas wolny w Kazimierzu Dolnym.
Powrót do hotelu na obiadokolację.
Nocleg.

Dzień 6.
8.00 – Śniadanie.
9.00 - Wykwaterowanie. Przejazd do Koszalina. Na trasie obiad.
Przyjazd do Koszalina ok. 22.00

W cenie zawarte są:

 • transport autokarem,
 • opieka pilota/przewodnika na trasie oraz podczas pobytu,
 • obsługa miejscowych przewodnicków: Lublin, Zamość, Puławy, Nałęczów, Kazimierz Dolny, Kozłówka, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn, Krasnobród, Oseredek, Roztoczański Park Narodowy,
 • 5 noclegów w hotelu w Lublinie (pokoje 2 – os. z pełnym węzłem sanitarnym, TV),
 • posiłki: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Zamość (Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał), Kozłówka (Pałac Zamoyskich), Lublin (kaplica św. Trójcy),
 • wstęp – Muzeum Pożarnictwa, katedra Zamojska, rotunda, 
 • wieczorek taneczny przy muzyce mechanicznej (DJ),
 • parkingi,
 • zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania dla każdego uczestnika,
 • ubezpieczenie NNW,
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • podatek VAT.

W przypadku nie zebrania grupy 40 osób wycieczka nie odbędzie się. 
Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone.

150,00 zł

Bydgoszcz

Wycieczka: 1-dniowa

Do Bydgoszczy będę jeździł...

więcej zobacz na mapie
185,00 zł

TORUŃ

Wycieczka: 1-dniowa

Toruń - miasto pierników i Mikołaja Kopernika.

więcej zobacz na mapie
350 zł

DARŁOWO

Wycieczka: 1-dniowa

Darłowo miastem króla Eryka. Kim był Eryk I Pomorski?

więcej zobacz na mapie
130,00 zł

CHOJNA - CEDYNIA - OSINÓW DOLNY - MORYŃ

Wycieczka: 1-dniowa

Spotkanie z olbrzymem, góra Czcibora, najdalej na zachód wysunięty kraniec Polski, gwiazdy plejstocenu...

więcej zobacz na mapie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się