+48 692 455 178

WROCŁAW + ZIEMIA KŁODZKA + ADRSPACH

WROCŁAW + ZIEMIA KŁODZKA + ADRSPACH

Cena od 1125,00 zł /osoba

Termin: DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH TERMIN DO UZGODNIENIA

Koszt wycieczki: 1125,00 zł od osoby 

Program wycieczki:

Dzień 1.
3.50 – Zbiórka uczestników wycieczki na parkingu przy amfiteatrze (ul. Piastowska) w Koszalinie.
4.00 – 13.30 – Przejazd na trasie Koszalin – Wrocław. Sky Tower – wjazd na punkt widokowy.
Czas wolny.
ok. 16.30 – wyjazd z Wrocławia.
ok. 19.30 – przyjazd do Kudowy – Zdrój.
Zakwaterowanie. Obiadokolacja.
Wieczorny spacer po uzdrowisku.
Nocleg.

Dzień 2.
8.00 – Śniadanie.
8.45 – Wyjazd na całodniową wycieczkę. W programie między innymi: kaplica czaszek w Czermnej. W Czermnej obejrzymy również ruchomą szopkę. Do Karłowa przejedziemy tzw. "Szosą Stu Zakrętów" skąd dotrzemy w pobliże Szczelińca Wielkiego, płaski jak stół, wierzchołek Gór Stołowych. Podczas wejścia zobaczymy następujące formy skalne: wielbłąda, słonia, kwokę, głowę olbrzyma, stopę i dłoń Liczyrzepy oraz wiele innych. Zatrzymamy się również w sanktuarium w Wambierzycach, zwiedzimy wielką bazylikę o elipsoidalnej nawie, prezbiterium pod kopułą, piękną barokową ambonę oraz kolekcję obrazów wotywnych.
Powrót do ośrodka. Obiadokolacja.
Nocleg.

Dzień 3.
8.00 – Śniadanie.
9.00 – Wycieczka z przewodnikiem. Spacer po parku zdrojowym w Kudowie – Zdroju. Po spacerze
przejazd do Adrspach w Czechach. Zwiedzanie Skalnego Miasta z przewodnikiem. 
19.30 – 0.00 – Biesiada sudecka z grajkiem.
Nocleg.

Dzień 4.
8.00 – Śniadanie.
9.00 – Wycieczka z przewodnikiem. Przejazd do Kłodzka, spacer uliczkami starego miasta, zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej, wizyta w miniEUROLANDZIE - parku miniatur. 
ok. 18.00 – obiadokolacja.
Nocleg.

Dzień 5.
8.00 – Śniadanie.
9.00 – Wycieczka z przewodnikiem. Przejazd do Nowej Rudy. Zwiedzanie kopalni z przewodnikiem.
Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Papiernictwa Dusznikach Zdroju. 
ok. 18.00 – obiadokolacja.
Nocleg.

Dzień 6.
7.30 – Śniadanie
8.30 – Wyjazd do Wrocławia. Do wyboru wejście do Panoramy Racławickiej lub spacer na Stare Miasto.
W drodze powrotnej przerwa na obiad.
Przyjazd do Koszalina w późnych godzinach wieczornych.

Podczas wycieczki do skalnego miasta w Adrspach (Czechy) uczestnicy powinni posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

OPIS ATRAKCJI PONIŻEJ W MENU ROZWIJANYM

Program jest ramowy. Istnieje możliwość zmiany kolejności odwiedzanych miejsc i wstępów.

W cenie zawarte są:

  • transport autokarem klasy LUX,
  • opieka pilota/przewodnika na trasie oraz podczas pobytu,
  • obsługa przewodnicka: Kłodzko, Wambierzyce, Szczeliniec Wielki, Adrspach, Polanica – Zdrój, Duszniki – Zdrój, Kudowa – Zdrój, Kopalnia w Nowej Rudzie, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach,
  • 5 noclegów w Kudowie - Zdrój (pokoje 2 – 3 osobowe),
  • posiłki: 5 śniadań, 4 obiadokolacje, 1 obiad,
  • biesiada sudecka z „grajkiem”,
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Sky Tower, Kaplica Czaszek, Szczeliniec Wielki, Twierdza Kłodzko, skalne miasto w Adrspach, park miniatur w Kłodzku, kopalnia w Nowej Rudzie, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, 
  • ubezpieczenie NNW w kraju,
  • ubezpieczenie NNW + KL za granicą,
  • podatek VAT.

 

W przypadku nie zebrania grupy 40 osób, wycieczka nie odbędzie się.
Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone.

DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH MOŻLIWOŚĆ USTALENIA TERMINU INDYWIDUALNIE

Sky Tower

Sky Tower został stworzony, by zachwycać i zapewniać mieszkańcom możliwie najwyższy komfort. Jest pionierem, który odważnie wytycza nowy kierunek. Nowoczesny, doskonale wyposażony stał się symbolem nowego, dynamicznego Wrocławia - miasta, które odgrywa coraz większą rolę w Europie. Z okien jego apartamentów rozpościera się wspaniały widok na tętniącą życiem aglomerację. Sky Tower w liczbach: 50 pięter, 1142 schody, 30 000 ton stali, 144 000 metrów sześciennych betonu, 40 000 metrów kwadratowych szkła, 2700 km kabli, 171 000 metrów kwadratowych całkowita powierzchnia obiektu, 2012 rok oddany do użytku.

Adrspach + Ruchoma szopka w Czermnej

Skalne miasto Adrspach - formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko. Zalety Adrspach potrafią zachwycić nawet wybrednych koneserów turystyki górskiej. Właściwie o każdej porze roku Adrspach zachwyca: jesienią barwnymi kolorami, zimą kontrastem białych czap na szczytach skał, a wiosną - świeżością i pięknem zieleni. 

Ruchoma szopka w Czermnej to dzieło twórcy samouka Frantiska Stepana który rozpoczął rzeźbić swoje dzieło w wieku zaledwie 15 lat, scyzorykiem w lipowym drewnie. Po dwudziestu latach żmudnej pracy wykonał 250 figurek, które poruszane ręcznie stanowiły szopkę. Figurki z szopki przedstawiają sceny z życia pasterzy, mieszczan oraz narodzin Jezusa Chrystusa. W latach 1930- 1938 roku Franciszek Stepan dobudował drewniane organy składające się z 270 piszczałek oraz 10 rejestrów.
Twórczość Frantiszka Stepana to przykład niesamowitej pasji i cierpliwości w drodze do upragnionego celu. Rzecz do przemyślenia zwłaszcza w czaszach dzisiejszych kiedy wszystko ma być pstryk i gotowe.

Ziemia Kłodzka + Twierdza Kłodzko + Muzeum Papiernictwa

Twierdza Kłodzko wznosząca się w centrum miasta, na Górze Fortecznej (369 m n.p.m.) twierdza to najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny obiekt Kłodzka i jednocześnie jedna z najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska. Twierdza należy do najcenniejszych dzieł nowożytnej architektury obronnej w Polsce i posiada jeden z najlepiej zachowanych XVII-XVIII wiecznych systemów obronnych w Europie. Zajmuje obszar o powierzchni 32 ha, 800 m długości w linii północ-południe oraz 400 m w linii wschód-zachód.
Minieuroland – park miniatur. Park Miniatur Minieuroland to rozciągający się na powierzchni 20 tys. m² malowniczo położony obiekt, liczący obecnie ponad 30 miniatur (docelowo planowanych jest ponad 100 makiet), wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic.

W podziemnej Trasie Turystycznej Kopalni Węgla zlokalizowanej na byłym polu górniczym Piast dawnej kopalni Nowa Ruda przewodnicy zaprezentują sposoby zabezpieczania chodników i objaśnią stosowane niegdyś metody pracy górników. Można tu też zobaczyć dawne maszyny górnicze i wagoniki podziemnej kolejki, służące niegdyś do przewożenia ludzi i transportu węgla. Dziś mogą z niej skorzystać zwiedzający kopalnię turyści. Skomplikowanym labiryntem chodników dojdziemy w końcu do szybu, którym przed laty górnicy byli zwożeni do pracy na kolejnych, głębszych poziomach kopalni. Dziś szyb ten jest całkowicie zasypany, ale sceneria wejścia do windy wygląda bardzo realistycznie. W kopalni można wszystkiego dotknąć, przesunąć czy podnieść, aby sprawdzić, jak ciężki był górniczy trud.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju mieści się w XVII wiecznym młynie papierniczym, unikatowym zabytku techniki. Położone jest nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, na południowych obrzeżach miasta, przy międzynarodowej trasie biegnącej w kierunku granicy z Czechami.

65,00 zł

CESARSKIE UZDROWISKA + KOSEROW

Wycieczka: 1-dniowa

Poznaj cesarskie uzdrowiska (Ahlbeck, Heringsdorf) oraz wioskę truskawkową w Koserow.

więcej zobacz na mapie
140,00 zł

ROSTOCK + JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Wycieczka: 1-dniowa

Zaprasza do odwiedzenia największego w północnych Niemczech jarmarku oraz spacer po mieście z przewodnikiem.

więcej zobacz na mapie
1250,00 zł

KRAKÓW

Wycieczka: 6-dniowa

Kraków miasto zabytków, które niczym magnes przyciąga turystów z całego świata..........

więcej zobacz na mapie
1430,00 zł

WIEDEŃ

Wycieczka: 5-dniowa

Wiedeń tego miasta nie trzeba reklamować, trzeba po prostu je zobaczyć.......... Zajrzymy również do Brna.

więcej zobacz na mapie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się