Termin: DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH TERMIN DO UZGODNIENIA
Koszt: ?
Program wycieczki:
Dzień 1
4.45 – Zbiórka uczestników na parkingu przy banku PeKaO w Koszalinie (od strony ulicy Jana z Kolna).
5.00 – Przejazd na trasie Koszalin – Kraków. Spacer pod Wawelem, Plantami.
Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w Krakowie. Zakwaterowanie. Czas do dyspozycji uczestników wycieczki.
Nocleg.
Dzień 2
7.00 – Śniadanie.
8.00 – Całodniowa wycieczka ze zwiedzaniem:
Kopalnia soli w Wieliczce. Wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów do pokonania i zejście na głębokość 135 metrów pod ziemię. Nic dziwnego, że do tej pory uroki Trasy turystycznej, głównego szlaku Kopalni Soli „Wieliczka”, podziwiało już 45 milionów spragnionych przygody turystów z całego świata. A jej początek zaczyna się w szybie Daniłowicza. To tutaj zwiedzający poznają swojego przewodnika, który podczas wędrówki opowie im o historii i tajemnicach Kopalni. O rządzących nią siłach przyrody i etosie ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Schodząc coraz niżej turysta odwiedzi niezwykłe miejsca, solna skała poddała się mocy ludzkich rąk. Zobaczy wspaniałe maszyny i narzędzia górnicze. Pozna także inną stronę Kopalni. Legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. W połowie szlaku ujrzy dedykowaną jej cudowną kaplicę i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Wpadnie w zadumę słysząc kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior. A gdy posmakuje na koniec specjałów podziemnej karczmy, nabierze sił na wędrówkę Trasą Muzeum Żup Krakowskich. Tutaj na własne oczy zobaczy oprawiony w srebro róg tura z 1534 roku - Róg Bractwa Kopaczy, przeżyje niezapomniane spotkanie z historią, pozna dawne urządzenia i sprzęt górniczy. Dodatkowa trasa to 1,5 km wędrówka w czasie, którą wieńczy wyjazd windą na powierzchnię. Jak mówi się w Kopalni - na świat.
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau zostało utworzone staraniem byłych więźniów, co formalnie potwierdziła ustawa polskiego sejmu z 2 lipca 1947 r. o upamiętnieniu „męczeństwa Narodu Polskiego i innych Narodów”. Miejsce Pamięci obejmuje obszar dwóch zachowanych części obozu Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, w sumie 191 hektarów, z czego na Auschwitz I przypada 20 ha, a na Auschwitz II Birkenau 171 ha. W granicach Muzeum znajdują się poobozowe obiekty i ruiny, włącznie z ruinami komór gazowych i krematoriów, kilkanaście kilometrów obozowego ogrodzenia i dróg wewnętrznych oraz rampa kolejowa (w Birkenau).
Strefa ochronna - W 1962 roku wyznaczona została strefa ochronna dla terenów muzealnych w Brzezince, a w 1977 roku strefa taka została ustalona dla terenów muzealnych w Oświęcimiu. Obie strefy zostały zaktualizowane w 1999 roku na mocy sejmowej ustawy o ochronie terenów byłych hitlerowskich obozów zagłady. Głównym założeniem przy wyznaczaniu stref ochronnych było zachowanie autentycznego kontekstu Miejsca Pamięci i zapewnienie mu niezbędnej ochrony.
UNESCO - W 1979 r. tereny byłego KL Auschwitz-Birkenau wpisane zostały do międzynarodowego rejestru dóbr dziedzictwa światowego UNESCO.
Obiadokolacja
Powrót do hotelu.
Nocleg
Dzień 3
8.00 – śniadanie.
9.00 – przejazd na zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem część 1. Czas wolny.
Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas do dyspozycji grupy.
Nocleg.
Dzień 4
8.00 – śniadanie
9.00 – przejazd na zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem część 2. Czas wolny.
Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Czas do dyspozycji grupy.
Nocleg.
Dzień 5
8.00 – śniadanie
9.00 – przejazd na zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem część 3. Czas wolny.
Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Czas do dyspozycji grupy.
Nocleg.
Dzień 6
8.00 – śniadanie
9.30 – wykwaterowanie. Wyjazd z Krakowa. Na trasie obiad.
Przyjazd do Koszalina w godzinach wieczornych.
W ramach zwiedzania Krakowa proponujemy: Kazimierz – historia Żydów w Krakowie, Synagoga Tempel, Skałka: kościół + krypta zasłużonych Polaków. Stare Miasto: Pałac Biskupów Krakowskich, droga królewska, pomnik bitwy pod Grunwaldem, teatr im. J. Słowackiego, Barbakan, brama Floriańska, Uniwersytet Jagielloński, Kościół Mariacki (ołtarz Wita Stwosza obecnie jest w konserwacji – zasłania go rusztowanie), kopiec Kościuszki, Wawel: Katedra + Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, dziedziniec zamku królewskiego, Komnaty Królewskie, Nowa Huta: opactwo Cystersów, plac Centralny.
W cenie zawarte są:
Dodatkowo płatne:
Program jest ramowy. Istnieje możliwość zmiany kolejności odwiedzanych miejsc i wstępów.
W przypadku nie zebrania grupy 40 osób wycieczka nie odbędzie się.
Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone.
Dom do góry nogami, czy świat do góry nogami? Przekonaj się na wycieczce do Kościerzyny i Szymbarku!
więcej zobacz na mapieDlaczego chrząszcz brzmi w trzcinie? Skąd się wzięło określenie stół szwedzki? Na wycieczce padną odpowiedzi nie tylko na te pytania.
więcej zobacz na mapieZiemia Kłodzka to wspaniałe góry, niezwykłe wprost bajeczne krajobrazy, wielkie bogactwo form skalnych, szczelin, labiryntów, bajeczne głazy górskie, to m.in. Błędne Skałki i Wielki Szczeliniec, to Masyw Śnieżnika, Góry Stołowe...
więcej zobacz na mapieTrzebiatów miastem słonia. Skąd się wziął słoń?
więcej zobacz na mapie