Termin: DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH TERMIN DO UZGODNIENIA
Koszt: kalkulacja na zapytanie
Program wycieczki:
Dzień 1.
5.45 – zbiórka uczestników wycieczki na parkingu „środkowym” przy dworcu PKP w Koszalinie.
6.00 – wyjazd z Koszalina.
6.00 – 15.30 - Przejazd na trasie Koszalin – Bodzentyn. Krótki spacer po miasteczku: rynek główny, kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa, ruiny zamku.
Przejazd do miejsca zakwaterowania w Kielcach. Zakwaterowanie.
Obiadokolacja.
Nocleg.
Dzień 2.
8.00 – Śniadanie.
9.00 – Przejazd na całodniową wycieczkę.
Ostoja Dworska (Małogoszcz) – wizyta u świętokrzyskiego chłopa, bajarza, gawędziarza! Ostoja Dworska – miejsce z duszą i sercem! Dla jednych to zagroda edukacyjna, dla innych muzeum, a jeszcze dla innych żywe spotkanie z tradycją, kulturą, gwarą świętokrzyską. To miejsce, gdzie zapomina się o gwarnym życiu w mieście, gdzie można obcować z naturą i przy okazji spędzić ciekawie czas. W cenie biletu wstępu degustacja chleba wypiekanego tradycyjnie z przepysznym masełkiem. Dużo humoru i śmiechu!
Chęciny – Zwiedzanie Zamku Królewskiego - pięknie usytuowany na Górze Zamkowej (360 m n.p.m) sprawia, iż nikt obok Chęcin nie może przejechać obojętnie. W czasach średniowiecza na zamku odbywały się zjazdy rycerstwa, zamek był również siedzibą starostów grodowych, a także rezydencja rodzin królewskich. Po swojej bogatej i burzliwej historii możemy oglądać jego ruiny i wspominać jak ważną pełnił niegdyś funkcję.
Jaskinia Raj – najpiękniejsza jaskinia krasowa w Polsce. Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Od 1972 roku udostępniona została dla ruchu turystycznego wyłącznie pod opieką przewodnika. Jest to jaskinia o rozwinięciu poziomym, można ją zwiedzać bez posiadania specjalnych umiejętności. Trasa jest oświetlona elektrycznie i przystosowana do zwiedzania przez grupy wycieczkowe.
Powrót do hotelu ok. 18.00.
Obiadokolacja.
Nocleg.
Dzień 3.
8.00 – Śniadanie.
9.00 – Przejazd na całodniową wycieczkę.
Święta Katarzyna (kościół i klasztor bernardynek, Kapliczka Żeromskiego, źródełko Św. Franciszka – teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego).
Święta Katarzyna Muzeum Minerałów i Skamieniałości – wystawa wprowadza zwiedzających
nie posiadających wiedzy fachowej w fascynującą zagadkę przyrody, jaką jest świat minerałów. Stworzone przez naturę kryształy zadziwiają doskonałością form. Okazy mienią się setkami barw. Wyszlifowane klejnoty połyskują w świetle halogenów.
Przejazd do miejscowości Huta Szklana.
Św. Krzyż – Sanktuarium z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego, platforma widokowa na słynne świętokrzyskie gołoborza, pobenedyktyński Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów.
Powrót do hotelu ok. 18.00.
Obiadokolacja.
Nocleg.
Dzień 4.
8.00 – Śniadanie.
9.00 – Przejazd na całodniową wycieczkę.
Szydłów – polskie Carcassonne czyli niewielka osada otoczona średniowiecznymi murami. W trakcie spaceru zobaczymy zabytkowe obiekty, m.in.: synagogę, ruiny zamku królewskiego, Bramę Krakowską oraz kościół ekspiacyjny Kazimierza Wielkiego – kościół św. Władysława w Szydłowie.
Kurozwęki - w krainie świętokrzyskich bizonów. Na turystów czeka także wyjątkowe przeżycie – safari bizon, czyli wjazd wozem do zagrody z bizonami.
Busko Zdrój – znane świętokrzyskie uzdrowisko. Spacer do Sanatorium „Marconi" – symbol Buska Zdroju, które było wzorowane na starorzymskich budowlach projektu architekta Henryka Marconiego. Miejsce gdzie nowoczesność miesza się z tradycją. Tężnia solankowa – wejście płatne dla chętnych.
Wełecz – słynna „sosna na szczudłach” – pomnik przyrody.
Powrót do hotelu ok. 18.00.
Obiadokolacja.
Nocleg.
Dzień 5.
8.00 – Śniadanie.
9.00 – Przejazd na całodniową wycieczkę.
Dąb Bartek – świętokrzyski staruszek – najsłynniejszy dąb w Polsce.
Oblęgorek – wizyta w pałacyku, który wraz z majątkiem ziemskim Henryk Sienkiewicz otrzymał od
społeczeństwa polskiego z okazji 25-lecia swojej pracy artystycznej. Aby do niego dotrzeć czeka nas spacer blisko kilometrową Aleją Lipową, a sam pałacyk położony jest w parku w stylu angielskim. Ekspozycja przedstawia rekonstrukcję wnętrz, w którym mieszkał Henryk Sienkiewicz podczas swoich pobytów w Oblęgorku oraz nowoczesną wystawę biograficzną.
Zwiedzanie Kielc!
Kadzielnia najpiękniejszy były kamieniołom, w którym obecnie znajduje się amfiteatr wykuty w skałach.
Spacer po Kielcach: Pomnik dzika (jedyny w Polsce), Park Staszica, Aleja Gwiazd, Ulica Sienkiewicza, Wzgórze Zamkowe: Katedra pw. Wniebowzięcia N.M.P, Pałac Biskupów Krakowskich -jeden z piękniejszych zachowanych pałaców w Polsce.
Powrót do hotelu ok. 18.00.
Obiadokolacja.
Nocleg.
Dzień 6
8.00 – Śniadanie.
10.00 – Wykwaterowanie. Wyjazd do Koszalina. Na trasie obiad.
Powrót do Koszalina w godzinach wieczornych.
W cenie zawarte są:
- transport autokarem,
- 5 noclegów w hotelu*** w Kielcach (pokoje 2 – osobowe, wyposażone w pełen węzeł sanitarny, TV),
- wyżywienie (5 śniadań, 5 obiadokolacji, obiad na powrocie),
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Ostoja Dworska w Małogoszczy, zamek królewski w Chęcinach, Jaskinia Raj, wstęp do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, platforma widokowa, Muzeum Minerałów i Skamieniałości, wjazd meleksem na św. Krzyż, krypta na św. Krzyżu, synagoga w Szydłowie, kraina bizonów w Kurozwękach, Muzeum w Oblęgorku),
- obsługa lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania,
- opieka pilota na trasie oraz podczas pobytu,
- ubezpieczenie NNW,
- podatek VAT,
- opłaty parkingowe,
- opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Dodatkowo płatne (atrakcja dla chętnych):
Słowiańskie Bajduły – magiczny, wieczorny spacer z pochodniami – JEDYNA TAKA ATRAKCJA W REGIONIE w trakcie, którego uczestniczy usłyszą o słowiańskiej mitologii i świętokrzyskich legendach. Na swojej drodze spotkają pradawne bóstwa, czarownice rzucające uroki i zielarkę uczącą jak radzić sobie z problemami sercowymi oraz różnymi bolokami. Spróbują naparu z lubczyku oraz nalewki Baby Jagi. Emocje gwarantowane! Koszt 40 zł/os.
Program jest ramowy - kolejność zwiedzania, godziny mogą ulec zmianie.
W przypadku nie zebrania grupy 40 osób wycieczka nie odbędzie się.
Wcześniejsze wpłaty zostaną zwrócone.
Trzebiatów miastem słonia. Skąd się wziął słoń?
więcej zobacz na mapiePoznaj Poznań i jego smaki. Spacer z przewodnikiem.
więcej zobacz na mapieWycieczka tematyczna. Poznamy trzy świątynie na Pomorzu.... w Kołobrzegu, Trzebiatowie i Kamieniu Pomorskim.
więcej zobacz na mapieWycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego
więcej zobacz na mapie