+48 692 455 178

Blog

MARSZ JUBILEUSZOWY - RELACJA

02.02.2017
Dodał: Administrator

Kiedy wychodziliśmy w zeszłym roku na trasę marszu w dniu 1 lutego 2016 padał deszcz, było nieprzyjemnie wilgotno. W tym roku 1 lutego zdecydowanie odmienna pogoda. Delikatny mróz, rześkie i suche powietrze. Dodatkową atrakcją były oblodzone ścieżki. Piruetom z upadkiem na lód nie było końca. Na szczeście nikomu nic się nie stało. Najważniejsze, że kiedy ja lądowałem na lodzie udało mi się uratować tort.

Nie wiadomo kiedy minęły 3 lata naszych wspólnych pieszych wędrówek. Rozpoczęliśmy 1 lutego 2014 roku. Sobotnie przedpołudnie było słoneczne i w miarę ciepłe, przyszła odwilż. Maszerowaliśmy szlakami wzniesień chełmskich. Chyba najwięcej kilometrów w sumie przeszliśmy tymi wzniesieniami. Ciekawe trasy: szlak porwanego księcia, pętla tatrzańska, Pomorska Droga św. Jakuba, szlak świętych gór (oznakowanie czarne), szlak im. Józefa Chrząszczyńskiego (oznakowanie czerwone). Poza wzniesieniami chełmskimi maszerowaliśmy również w wielu innych miejscowościach w okolicy Koszalina, tej bliższej jak Maszkowo, Wyszewo, Sianów, Przytok, Ratajki jak i trochę dalszych jak chociażby okolice Połczyna-Zdroju, Sławna. 

Celem marszów jest między innymi poznanie okolic Koszalina, zabytków, a także podziwianie pięknych krajobrazów. Mamy zamiar również przejść 40 000 kilometrów czyli "obejść ziemię na równiku". Czy nam sie to uda? W tej chwili po ostatnim marszu na naszym liczniku mamy już 26 731 kilometrów. Do 40 tysięcy kiloemtrów pozostało zatem 13269  kilometrów. Wychodziliśmy wspólnie na trasę 121 razy. Najmniejsza liczba uczestników podczas marszu to 2 osoby, największa grupa to 48 osób.

Dziękuję wszystkim za te wspólne chwile spędzone podczas ostatnich trzech lat i zapraszam na kolejny marsz z przewodnikiem już w najbliższą sobotę. Pojedziemy nad morze. Szczegóły w czwartek (02.02.2017 r.).

wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się