+48 692 455 178

Blog

170 MARSZ Z PRZEWODNIKIEM- RELACJA

26.01.2019
Dodał: Administrator

Czas studniówek, ale my już mamy to za sobą i poszliśmy na kolejny marsz. To była nasza 170 wspólna wędrówka. Tym razem pojechaliśmy samochodami do Korzybia (woj. pomorskie). Dosyć spora i zadbana (moim zdaniem) wioska, która swego czasu była stacją węzłową. Do dzisiaj pozostał dworzec, a także charakterystyczna zabudowa ulicy Dworcowej.

Trasa, którą szliśmy zaprowadziła nas do Kępic czarnym szlakiem „Doliną Wieprzy i Studnicy”. My w zasadzie wędrowaliśmy w pobliżu Wieprzy. W Kępicach udaliśmy się na cmentarz. Pochowany tam został Nicolaus von Bismarck (1894 – 1940) wnuk „żelaznego” kanclerza Otto von Bismarcka. Niedaleko Kępic znajduje się dawna letnia rezydencja von Bismarcka….. ale to już zostawiliśmy na inny marsz. Z Kępic ruszając w stronę Korzybia trzymaliśmy się lewej strony Wieprzy. Na trasie natknęliśmy się na stary wiadukt kolejowy. Sadząc po wysokości drzew na nasypie kolejowym można przypuszczać, że pociągi tam nie jeżdżą od kilkudziesięciu lat. Tak więc kolejna atrakcja na trasie. Kiedy dochodziliśmy do Korzybia czekała nas niezbyt miła niespodzianka………… nie było zaznaczonego na mapach mostku na Wieprzy……. Co robić? Na szczęście w pobliżu przebiegała ścieżka rowerowa, która zaprowadziła nas do Korzybia. Nadrobiliśmy około 1 kilometra. Trochę zastanawia fakt, że zarówno mapa jak i nawigacja (niedawno aktualizowana) pokazywały, że most jest. Najważniejsze, że nie musieliśmy wracać i po przejściu 23 kilometrów dotarliśmy na parking, gdzie zostawiliśmy auta.

Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas. Mam nadzieję, że krajobrazy na trasie zrekompensowały trud przebycia tych kilometrów. Prognozy się sprawdziły więc czego chcieć więcej? Może kolejnego marszu? Najbliższy odbędzie się 1 lutego 2019 r. – to będzie jubileuszowy marsz z okazji 5-lecia naszych wspólnych wędrówek. Szczegóły wkrótce.

wróć

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Zgadzam się